sob05302020

Aktualizovanéuto, 28 apr 2020 1pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Krimi - policajné správy Ostatné Výdatný dážď komplikuje život v celom Trnavskom kraji, hasiči nepretržite zasahujú

Výdatný dážď komplikuje život v celom Trnavskom kraji, hasiči nepretržite zasahujú

TRNAVSKÝ KRAJ 12. septembra 2014 - V dôsledku výdatných zrážok v piatok 12. septembra 2014 hasiči v Trnavskom kraji zaznamenali viacero technických zásahov. Najhoršia situácia je na juhu Trnavského kraja (okresy Galanta a Dunajská Streda), kde voda zaplavila priestory viacerých rodinných domov.

Výdatný dážď komplikuje život v celom Trnavskom kraji, hasiči nepretržite zasahujú

Hasiči vykonávajú odčerpávanie zaplavených priestorov a monitorujú situáciu. V okrese Piešťany prudký dážď spôsobil podmáčanie a následný zosuv časti svahu v obci Prašník. Situácia v obci je komplikovaná. V týchto chvíľach hasiči vykonávajú evakuáciu asi 15 osôb. S vodou hasiči bojujú tiež na Záhorí (okres Senica). Hasiči na viacerých miestach vykonávajú odčerpávanie vody a monitorujú vývoj situácie. Na viacerých miestach Trnavského kraja hasiči odstraňovali vyvrátené stromy alebo ich časti. V dôsledku zhoršenej poveternostnej situácie neboli zaznamenané žiadne zranenia civilných osôb.

Situáciu v Trnavskom kraji naďalej komplikuje výdatný dážď. Slovenský hydrometeorologický ústav v dôsledku pretrvávajúcich zrážok vyhlásil pre okres Trnava 3. stupeň povodňovej aktivity. Pre ostatné okresy Trnavského kraja je vydaný 1. a 2. stupeň povodňovej aktivity.

AKTUALIZOVANÉ: 12. september 2014, približne od 11.00 hod. do 14.30 hod.

Situácia v obci Prašník (okres Piešťany) je stabilizovaná, k ďalšiemu zosuvu pôdy neprišlo. Napriek pretrvávajúcim zrážkam nie je nateraz v lokalite evidované riziko ďalších zosuvov pôdy. Hasiči naďalej oblasť monitorujú. V obci Prašník bola v dôsledku vybreženia vodného toku z koryta evakuovaná rómska osada. Hasiči evakuovali 50 osôb, 18 osôb evakuáciu odmietlo. Osoby boli evakuované do miestneho kultúrneho domu.

Riziko záplav evidujeme v obci Veselé (okres Piešťany). Hasiči v súčinnosti s miestnymi orgánmi samosprávy začali s prípravnými prácami na opevnení koryta vodného toku – pomocou vriec s pieskom. V tesnej blízkosti vodného toku sa nachádza zástavba rodinných domov.

Situácia na juhu Trnavského kraja je ustálená. Na viacerých miestach okresov Galanta a Dunajská Streda hasiči vykonávajú odčerpávanie vody zo zaplavených priestorov rodinných domov a stavieb. Technické práce sú vykonávané v súčinnosti s Dobrovoľnými hasičskými zbormi viacerých obcí.

Na Záhorí (okres Senica) boli technické práce (odčerpávanie vody) ukončené, situácia v lokalite je stabilizovaná.

Od skorých ranných hodín (približne 03.00 hod.) doteraz bolo na odstraňovanie následkov povodňovej situácie v Trnavskom kraji nasedených 41 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a 17 kusov techniky. V štatistike nie sú zahrnuté Dobrovoľné hasičské zbory obcí. Naďalej je vyhlásený 2. stupeň povodňovej aktivity pre okresy Skalica, Senica a Trnava.

zdroj: KR HaZZ Trnava, ilustračná fotografia: HaZZ v Leviciach

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť