sob06102023

Aktualizovanépon, 17 apr 2023 6am

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Krimi - policajné správy Z okolia Vďaka všímavosti a rýchlemu zásahu starší muž prežil

Vďaka všímavosti a rýchlemu zásahu starší muž prežil

Vďaka všímavosti a rýchlemu zásahu starší muž prežilVEĽKÝ MEDER 23. apríla 2015 - V pondelok 20. apríla 2015 popoludní nahlásila všímavá žena na políciu, že na ceste pri Veľkom Mederi (okr. Dunajská Streda) sa nachádza túlajúci sa starší človek.

Polícia išla na miesto a zistila, že po ceste sa pohybuje starší muž, ktorý bol zjavne dezorientovaný, ťažko rozprával, nevedel napísať svoje meno a nemal pri sebe žiadne doklady. Policajti z Veľkého Medera mu privolali rýchlu zdravotnícku pomoc, pričom bol pre podozrenie z infarktu hospitalizovaný v nemocnici na oddelení intenzívnej starostlivosti. Zároveň začali pátrať po jeho totožnosti. Prostredníctvom Spoločného kontaktného pracoviska Čunovo-Rajka polícia zistila, že ide o 71 ročného Jozsefa, občana Maďarska. Rodinní príslušníci práve nahlásili v Maďarsku jeho nezvestnosť. Starček prešiel pešo od domu asi 35 km a vôbec nevedel, kde sa nachádza.
Vďaka postoju ženy, ktorá neváhala zatelefonovať na políciu, mohli policajti okamžite konať a starčekovi tak zachrániť život.

zdroj: KR PZ Trnava

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť