sob05302020

Aktualizovanéuto, 28 apr 2020 1pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod PR články Čo si všímať pri výbere dámskej obuvi?

Čo si všímať pri výbere dámskej obuvi?

( 1 x )

Spomínate si ešte na tie časy, keď bývali v každom meste malé predajne s kvalitnou slovenskou a českou obuvou? Síce výber nebol ktovieaký, mali sme istotu, že topánky, ktoré si v týchto obuviach kúpime, sú kvalitné a vydržia nám roky. Dnes je výber topánok väčší, no nie všetky značky nám zaručia kvalitu, akú očakávame.

Ako si teda z ponuky dámskej obuvi vybrať tú kvalitnú? Čo si všímať pri výbere kvalitnej dámskej obuvi?

Kvalita zvršku

Rozhodujúcim faktorom pri výbere modernej dámskej obuvi by mal byť materiál zvršku. Topánky zo syntetického materiálu sú lacnejšie, avšak kvalitou sa nikdy nevyrovnajú koženým topánkam. Koža je trvácejšia, dlhšie odoláva vonkajším vplyvom. Prvotriednu kvalitu kože spoznáte podľa toho, že nebude mať žiadne vady, bude celistvá, čistá, hladká a bude mať rovnomerné sfarbenie.
Ak topánky, ktoré sa vám páčia, sú vyrobené z teľacej/ hovädzej kože, môžete počítať s vysokou odolnosťou a tým pádom aj kvalitou. Kvalitu zvršku si všímajte aj pri teniskách na platforme.

Veľkosť

Aby sa vám podarilo kúpiť si kvalitnú obuv, vyskúšaniu sa nevyhnete. Ak teda rady nakupujete cez internet, odporúčame vám vyberať si také e-shopy, ktoré vám umožnia v prípade zlej veľkosti obuv vrátiť za čo najmenší poplatok, ideálne však bez poplatku.
Moderné lodičky vám odporúčame kupovať o číslo väčšie. Ak ich plánujete nosiť niekoľko hodín, počítajte s opúchaním nôh. Ak sa teda chcete vyhnúť otlakom, je dobré mať aspoň o číslo väčšiu obuv. Pre lepšie pohodlie si môžete dokúpiť gélové vložky do lodičiek.

Kvalita podrážky a šitia

Okrem kvality zvršku a toho, či vám sadnú, je dôležité všímať si aj kvalitu šitia a kvalitu podrážky. Ak chcete kvalitné topánky, počítajte s tým, že si za ne musíte priplatiť. Pri správnej starostlivosti (krémovaní a ochrane proti vode) vám vydržia dlhé roky. Keď si vyberiete kvalitné topánky, nemusíte sa báť, že by sa vám na chodidlách objavovali pľuzgiere, poprípade bradavice.
Kurie oká a bradavice vedia byť veľmi bolestivé najmä na chodidlách.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť