pon04222024

Aktualizovanépon, 11 mar 2024 2pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod PR články Zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť v Trnave

Zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť v Trnave

Máte voľný víkend a chceli by ste navštíviť zaujímavé miesta v Trnave a jej okolí? Možností je nespočetne veľa, od synagóg a historických pamiatok až po kúpaliská a iné, menej tradičné atrakcie. Čo všetko si zapísať do svojho cestovateľského zoznamu? Inšpirujte sa tipmi, ktoré Vám prináša portál Hauzi.

Zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť v Trnave

Mestská veža v Trnave

Ešte predtým, ako sa rozhodnete navštíviť jednotlivé pamiatky, nezabudnite na jednu dôležitú vec. Je ňou ubytovanie v Trnave, ktoré má rôzne podoby od hotelov cez apartmány až k chatám. Ubytovanie budete potrebovať hlavne kvôli tomu, že mesto je veľké a poskytuje desiatky možností, ako tráviť čas. Na jeho prebádanie je tak dobré zostať v ňom
viac ako len jeden deň.

Celý svoj výlet môžete začať v historickom centre mesta, kde objavíte hneď niekoľko dôležitých pamiatok. K nim sa radí Mestská veža, ktorá bola postavená v 16. storočí. Šesťdesiat metrov vysoká renesančná stavba bola v minulosti dôležitým systémom obrany.

Dnes ide o populárnu pamiatku, v ktorej je mechanický hodinový stroj a trvalá expozícia venovaná dejinám Trnavy.

Honosný Dóm sv. Mikuláša

Keď prejdete o kúsok ďalej, objavíte Dóm sv. Mikuláša, ktorý bol v roku 2008 povýšený pápežom na baziliku. Vo vnútri sa nachádzajú fresky, kamenná krstiteľnica a zvon sv. Štefana vo veži z 15. storočia. Nechýba ani baroková kaplnka s Milostivým obrazom Panny Márie Trnavskej.

Dóm môžete navštíviť v čase konajúcich sa bohoslužieb alebo počas otváracích hodín uvedených na oficiálnej webstránke.

Katedrála sv. Jána Krstiteľa a pamätník A. Bernoláka

K ďalším historickým pamiatkam sa radí aj Katedrála sv. Jána Krstiteľa. Tento dvojvežový kostol patrí k najhonosnejším v Trnave. A síce vyzerá na prvý pohľad jednoducho, vo vnútri vás očarí honosnou výzdobou.

Ďalej nezabudnite ešte na prehliadku synagógy nachádzajúcej sa na Halenárskej ulici a na pamätník Antona Bernoláka, ktorý v Trnave stojí od roku 1937.

Zaujímavé miesta, ktoré sa oplatí navštíviť v Trnave

Zábavné atrakcie pre každého

Po historických pamiatkach najprv načerpajte energiu na ubytovaní. Pocit domova vám dajú plne zariadené chaty v Trnave. Následne pokračujte na kúpalisko Castiglione. To poskytuje tri detské a jeden 50 metrový plavecký bazén. V blízkosti sa nachádza aj volejbalovo-nohejbalové ihrisko.

Pre dospelých je výborným oddychom aj Relax Aqua & Spa, kde sa nachádzajú 4 bazény, z čoho sú dva relaxačno-oddychové.

Ďalšie možnosti

Zostal vám čas a chcete si užiť Trnavu? Navštívte Západoslovenské múzeum, Galériu Jána Koniarka, Trnavské rybníky a vodnú nádrž Suchá. Z blízkeho okolia je to Múzeum holokaustu v Seredi, Hlohovský zámok v Hlohovci a Keltské hradisko v Dolných Orešanoch.

Foto c. 1: https://pixabay.com/sk/photos/trnava-slovensko-centrum-eur%c3%b3pa-1117226/
Foto c. 2: https://pixabay.com/sk/photos/trnava-slovensko-kostol-1651409/

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť