str09272023

Aktualizovanéned, 27 aug 2023 9pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Spoločnosť Mestské podujatia Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programu

Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programu

TRNAVA 28. apríla 2016 - „Rodina tvorí dôležitú súčasť života každého z nás. V prostredí rodiny sa delíme so svojimi radosťami, ale aj bolesťami a sme schopní prekonávať životné prekážky. V rodine dozrievajú predstavy mladého človeka o živote a formuje sa základný rebríček hodnôt dôležitý pre celý život. Rodina je školou ľudskosti, v ktorej sa učíme vzájomnej láske a úcte a službe slabším. Preto je rodina nenahraditeľná.“
Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programu

Takto nám predstavuje rodinu vyhlásenie Dňa rodiny, ktoré už po 7. krát zaznie v Trnave, v sobotu 22. mája 2016, na podujatí, ktoré už tradične pripravuje Centrum pomoci pre rodinu v spolupráci s Mestom Trnava.
Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programu

Podujatie sa uskutočňuje aj pri príležitosti Dňa rodiny, ktorý je 15. mája. Verejnosť po celom svete si v tento dátum pripomína Svetový deň rodiny (World Family Day), ktorý bol vyhlásený Organizáciou spojených národov (OSN) v roku 1993. Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programuVýznam dňa rodiny spočíva v pripomenutí dôležitosti rodiny ako základnej stavebnej bunky spoločnosti. Súčasne je možnosťou, aby sa národné inštitúcie zaoberajúce sa touto problematikou zamysleli nad rodinnou politikou v danej krajine.

Podujatie sa začína o 15:00 hod. Celý program sa uskutoční v Mariánskej sále (vchod od Františkánskej ulice). Tento rok podujatie podporí spevák a hudobník Peter Bažík, moderátorkou Dňa rodiny bude Paulína Ištvancová, príde aj zábavný kúzelník Ivan a vystúpi aj folklórna skupina Trnavček a tanečné štúdio Alegria. Na nádvorí pred Mariánskou sálou bude sprievodný program pre deti, mládež a celé rodiny. Nebudú chýbať nafukovacie atrakcie, ukážky historického šermu, maľovanie na tvár, jazdenie na koníkoch a iné zaujímavé aktivity. Novinkou tohto ročníka je súťažná šou 4 členných rodinných družstiev "Milujem rodinu", ktorú bude sprevádzať kapela Dead line.
Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programu

Na nádvorí budú mať priestor prezentovať sa aj rôzne neziskové organizácie, ktoré zameriavajú svoju činnosť na pomoc rodinám a iné organizácie tretieho sektora. Nad podujatím prevzal záštitu Arcibiskupský úrad v Trnave a finančne ho podporuje aj Trnavský samosprávny kraj. Slávením Dňa rodiny sa naše mesto pripája k ďalším vyše 40 mestám a obciam na Slovensku, ktoré si pravidelne v máji alebo v júni tento deň pripomínajú. Podujatie sa koná za každého počasia.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, stužkové, birmovky, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, športové a spoločenské podujatia a iné...

Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programu
Deň rodiny 2016 v Trnave plný zábavného a náučného programu
zdroj a fotografie: Centrum pomoci pre rodinu Trnava

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť