sob05302020

Aktualizovanéuto, 28 apr 2020 1pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Spoločnosť Ostatné zo spoločnosti Už túto stredu čajový kútik, knižná výstava, rôzne hry a zaujímavé informácie

Už túto stredu čajový kútik, knižná výstava, rôzne hry a zaujímavé informácie

FACOOLTNÉ STREDY na FF UCM pokračujú. Príďte aj vy najbližšiu stredu, a spríjemnite si deň na FACOOLTNÝCH stredách.

facooltne stredy 20141010 1434573119

Historicky prvá FA-COOL-TNÁ STREDA sa uskutočnila 1.10., predstavila niekoľko hostí so zaujímavými príspevkami. Matúš Horváth, súčasný šéfredaktor fakultného časopisu PARAZOL, odprezentoval doterajšie ako aj plánované aktivity a upozornil na možnosť byť súčasťou tímu redakčnej rady: „Šikovných ľudí nie je nikdy dosť a je to možnosť ako byť popri štúdiu produktívny, nabrať skúsenosti“. Dievčatá zo študentskej organizácie AIESEC Trnava zase študentom predstavili možnosti zahraničných stáží a pobytov, vďaka ktorým môžu spoznať novú kultúru, nabrať nové skúsenosti, zlepšiť sa v cudzom jazyku a či vytvoriť medzinárodnú sieť kontaktov na celý život. Posledným hosťom bol originálny rečník Josef Oriško z organizácie EEECC, ktorý predstavil program a štruktúru kurzov mierotvornej antropológie. Týchto sa zúčastnili aj študenti a pedagógovia našej fakulty, či už v Afrike, Kosove, Ukrajine alebo v Moldavsku. Pani dekanka FF úvodom dodala, že v spolupráci s touto organizáciou fakulta pripravuje nový študijný program. Tento bude v plnej miere predstavený v rámci podujatia Týždeň vedy a techniky na Slovensku / 10. - 16.11 2014 /.

Nasledujúca facooltná streda bude rovnako zaujímavá. V stredu 15. októbra bude od skoršieho rána k dispozícii čajový kútik Čajovne Fantázia. „Prebúdzanie s čajom“, čiže možnosť ochutnávky niekoľkých druhov čaju, určite poteší každú neprebudenú myseľ. V ponuke budú aj balené sypané čaje či čajová keramika. Páni z čajovne takisto prispejú krátkou prezentáciou o čaji, servise, histórii tohto nápoja. Ďalším prispievateľom bude Matej Hrušč z organizácie AIESEC, ktorý si pripravil naozaj chytľavú témy. Viete čo je prokrastinácia? Chcete zlepšiť svoj time management? Určite nevynechajte tieto tréningy, môžu zlepšiť efektivitu Vašej práce a štúdia.  Faccoltné stredy sú najmä o užitočných informáciách a aktívnom akademickom živote. V rámci popoludňajšieho programu teda predstaví kolega z katedry germanistiky, lektor Wolfram Richard Karg, možnosti štúdia a rozvoja jazykových schopností v Nemecku aj vďaka pobytom, štipendiám a stážam prostredníctvom organizácie DAAD. Celým dňom nás bude sprevádzať aj predajná knižná výstava vydavateľstva SLOVART a samozrejme súčasťou budú aj stolové a kartové hry. Prídite preto stráviť užitočne čas v škole či okno medzi prednáškami. Pre viac info klikajte na https://goo.gl/IGFDfk.

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť