pon04222024

Aktualizovanépon, 11 mar 2024 2pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Spoločnosť Rozhovory Juraj Hnilica o svojom turné Slnku Tvárou: "Rozbieham sa a ide to dobrým smerom..."

Juraj Hnilica o svojom turné Slnku Tvárou: "Rozbieham sa a ide to dobrým smerom..."

TRNAVA 2. apríla 2015 - Dňa 25.3.2015 sa v Trnavskom Manuel Café uskutočnil koncert mladého hudobníka Juraja Hnilicu. Turné, ktorého bol koncert súčasťou, má názov Slnku Tvárou a Juraj v ňom prezentuje pesničky zo svojho prvého albumu. S Jurajom sme sa po koncerte troha porozprávali...

Juraj Hnilica o svojom turné Slnku Tvárou: "Rozbieham sa a ide to dobrým smerom..."

Turné má názov Slnku tvárou, prečo?

Slnku tvárou vlastne preto, pretože úvodná pesnička na albume má názov Riekam, lúkam horám. V nej sa spieva "slnku sa tvárou otočím...". Celkovo som dlho rozmýšľal, ako sa turné bude volať. Pôvodne ma napadol názov šestnásť tour, teda vlastne pätnásť tour. Pretože jedna plus pätnásť je šestnásť a to je moje životné číslo. No potom sme sa nad tým s kamarátom zamysleli a rozhodli sme sa, že turné bude mať názov Slnku Tvárou, pretože je to krajšie a pozitívnejšie. Aj dnes, keď sme išli sem, do Trnavy hrať, slnko nám svietilo do tváre.

Portál AhojTrnava.sk hľadá spolupracovníkov - obchodných zástupcov
Tvoj debutový album má názov Dovoľte mi predstaviť sa vám. Si s ním spokojný?

Jasné, že som s ním spokojný. Dal som do neho úplne všetko, čo som v tú chvíľu mohol dať, tak nemám právo byť nespokojný. Dokým tu budem žiť a dýchať, budem na ten album hrdý.

Juraj Hnilica o svojom turné Slnku Tvárou:

Z tvojich pesničiek ide skvelá energia. Odkiaľ berieš inšpiráciu?

Život. To je všetko iba o živote. Človek si niečo musí prežiť a potom to má tú najväčšiu energiu. Tí umelci, čo sú vytvorení fabrikou, tam je úplne počuť, že je to povrchná sprostosť, ale paradoxne to ľudí baví. Ale cítim, že príde prerod. Cítim, že sa niečo mení k dobrému. Pravda je cítiť v muzike tiež. Keď niekto niečo myslí úprimne, tak je to cítiť. Ja spievam iba to, s čím sa stotožňujem. Keby som spieval sprostosti, čo ma nebavia, tak by som sa aj hanbil spievať.
Juraj Hnilica o svojom turné Slnku Tvárou:
Ako vnímaš svoje postavenie na Slovenskej hudobne scéne?

Ja to vnímam tak, že som na takej ceste. Môj debutový album svedčí o tom, že som iba začal moju cestu, takže ju vnímam veľmi pozitívne. Rozbieham sa a ide to dobrým smerom.

Čo plánuješ do budúcnosti?

Mám sny. Ja neplánujem. Vždy mám také sny, čo by som chcel spraviť. Vždy, keď som niečo plánoval, tak sa to rozbilo, ako domček z kariet. Tak som si povedal, že plánovať nemá zmysel. Treba mať svoje sny a túžby. Za tými si ísť, ale neočakávať veľké prevraty. Mám nejakú túžbu, čo by som chcel. Ak si ide človek tú svoju cestičku a užíva si každý okamih, a keď to zrazu príde, tak je to krásne. Skrýva sa za tým kopec času, energie a všetkého. Aké mám sny ja? Chcem cez leto nahrať nový album. Teraz chcem o sebe natočiť dokument. Nejdem rozprávať ďalej, radšej prekvapujem ľudí. Veľa krát sa mi stalo, že v nejaký dátum príde nový album a zrazu sa ľudia tešia, ale potom sú sklamaní, lebo som to zase naťahoval. Niekedy som chorobný pedant, že mi z toho šibe a potom riešim veci, ktoré netreba...

 

Juraj Hnilica o svojom turné Slnku Tvárou:

Juraja Hnilicu nájdete aj na Facebook-u: https://www.facebook.com/durikes?fref=ts

zdroj a fotografie: Magdaléna Tomalová

NEPREHLIADNITE: Portál AhojTrnava.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, ale aj dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo v obchodnom zastupovaní portálu AhojTrnava.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu AHOJTRNAVA.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli AhojTrnava.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť