str09272023

Aktualizovanéned, 27 aug 2023 9pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Spoločnosť Školstvo Štrajku učiteľov sa zúčastní viacero škôl z Trnavského okresu

Štrajku učiteľov sa zúčastní viacero škôl z Trnavského okresu

TRNAVA 21. januára 2016 - Na pondelok 25.1.2016 Iniciatíva slovenských učiteľov vyhlásila štrajk, ku ktorému sa do 21.1.2016 pridalo už 24 škôl z Trnavského okresu.

Štrajku učiteľov sa zúčastní viacero škôl z Trnavského okresu

Sú to: Materská škola Cífer, Nám. A. Hlinku, ZŠ a MŠ Voderady, ZŠ Majcichov, EP ako súčasť ZŠ a MŠ Zavar, Športová, ZŠ a MŠ Jaslovské Bohunice, ZŠ a MŠ Smolenice, Komenského, ZŠ a MŠ Hrnčiarovce nad Parnou, ZŠ a MŠ I. Krasku 29, Trnava, Materská škola, Trnava, Okružná, ZŠ a MŠ, Trnava, Atómová, Materská škola Trnava, ZŠ a MŠ, Trnava, Vančurova, Materská škola Trnava, Limbová, Materská škola Trnava, Jiráskova, ZŠ Trnava, Maxima Gorkého, ZŠ s MŠ Angely Merici, Trnava, Halenárska, Materská škola, Trnava, Vajanského, Materská škola Trnava, Hodžova, SPŠ dopravná, Trnava, Študentská, ZŠ s MŠ, Trnava, Kornela Mahra, Materská škola Trnava, Čajkovského, Materská škola Trnava, L.van Beethovena, ZŠ Trnava, J. Bottu, Športové Gymnázium J. Herdu, Trnava, J. Bottu.

Andrej Budai photo - fotografické a video služby - svadby, promócie, stužkové, birmovky, plesy, rodinné a firemné stretnutia, akcie, podujatia, športové a spoločenské podujatia a iné...
Dňa 11.1.2016 Iniciatíva slovenských učiteľov (ISU) vyhlásila štrajkovú pohotovosť, ku ktorej sa pridali aj Nové školské odbory, pričom od vlády žiadajú zvýšenie platov, viac peňazí z rozpočtu aj zachovanie platnosti kreditov. Keďže doteraz sa ich podmienky nesplnili, organizátori štrajku vyhlasujú ostrý štrajk na pondelok 25.1.2016, samozrejme v prípade, že sa dovtedy s vládou SR na daných podmienkach nedohodnú. V daný deň teda školy ostanú zatvorené.

Okrem toho sa v pondelok 25.1.2016 na Námestí SNP v Bratislave bude konať demonštrácia učiteľov, ktorým sa štrajk odštartuje. Štrajk bude neobmedzený až do splnenia podmienok vládou.

V stredu 27.1.2016 sa plánuje ďalšia demonštrácia na Námestí hrdinov v Leviciach.

Podľa web stránok Iniciatívy učiteľov Slovenska sa aktuálne do štrajku zapojilo 10 215 učiteľov a 581 škôl z celého Slovenska.

Dňa 12.1.2016 sme sa porozprávali s lídrom Nových školských odborov Ľudovítom Sebelédim, ktorý je zároveň aj pedagógom Gymnázia Andreja Vrábla.


Konkrétne požiadavky sú požiadavky SKU vláde SR: vyzývame vládu Slovenskej republiky, aby neodkladne:

- legislatívnymi opatreniami zabezpečila zvýšenie tarifných platov všetkých pedagogických a odborných zamestnancov v regionálnom školstve o 140 eur od 1. januára 2016 a o 90 eur od 1. januára 2017;
- navýšila rozpočty MŠVVaŠ a MV na rok 2016 o 400 miliónov eur s cieľom vyrovnať existujúce rozdiely vo vybavenosti škôl didaktickými prostriedkami a zabezpečila tak rodičom a ich deťom rovnaké podmienky v prístupe k vzdelaniu;
- prijala novelu zákona č. 317/2009, ktorou by opätovne zaviedla možnosť získavať kredity overením kompetencií, zrušila sedemročnú obmedzenú platnosť kreditov, obnovila možnosť získavať kredity za rozširujúce štúdium, štúdium v zahraničí a tvorivé aktivity, a súčasne zaviazala ministra školstva, vedy, výskumu a športu vytvoriť komisiu za účasti stavovských a profesijných organizácií v školstve, ktorá by komplexne prehodnotila systém kontinuálneho vzdelávania a menovaný zákon s prihliadnutím na analýzu súčasného stavu a najlepšej praxe v zahraničí.

zdroj: www.ahojtrnava.sk, fotografia: Ľudovít Sebelédi

 


Portál AHOJTRNAVA.sk hľadá manažéra/manažérku portálu!

Portál AhojTrnava.sk hľadá manažéra/manažérku portálu najmä pre obchodné zastupovanie a komplexnú starostlivosť oň. Okrem toho hľadáme aj spolupracovníkov pre dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo v obchodnom zastupovaní portálu  AhojTrnava.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Viac o spolupráci tu: https://praca.bazar.sk/12905758-manazer-regionalneho-portalu-nr-ba-tn-bb-za

Staňte sa spolutvorcom portálu AHOJTRNAVA.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, , radi ich budeme na portáli AhojTrnava.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail:    Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na: 0903 671 087.

 


Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť