str09272023

Aktualizovanéned, 27 aug 2023 9pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Správy Kultúra Koncerty, festivaly, krsty Chiki liki tu-a o turné k novému albumu: Ako by sme predávali hrnce

Chiki liki tu-a o turné k novému albumu: Ako by sme predávali hrnce

TRNAVA 20. marca 2015 - V utorok 3. Marca 2015 odštartovala už teraz legendárna slovenská skupina Chiki liki tu-a turné k novému albumu Slzy tvý mámy, šedivý a spol. práve v Trnavskom ArtKlube. My sme boli samozrejme pri tom a s kapelou sme sa pozhovárali o koncerte, albume, plánoch do budúcnosti a zaspomínali aj na staré časy.

Chiki liki tu-a o turné k novému albumu: Ako by sme predávali hrnce

Malý Rím určite nie je pre chlapcov z chiki liki tu-a novým miestom. "Mali sme tu významné výsledky. V Trnave sme odohrali svoj 100. a 999. koncert." Prečo začína prešovská skupina turné v Trnave? "Trnava je veľmi náhodne miesto pre našu hudbu. Je dobré odštartovať to tu lebo nikdy netušíme čo nás tu čaká."

O to, či ľudia prídu sa kapela už neobáva a Ľubo Petruška tvrdí, že „koncert robia tí konkrétni ľudia ktorí sú tam a nie ich počet a najdôležitejšie je to, že prídu tí, ktorí chcú prísť.“ Po viac ako tisíc koncertoch už niet pochýb, že to berú s nadhľadom. „Sme zvyknutí hrať od jedného človeka. Väčšinou sa volá barman a nezačíname od nuly ale od toho jedného, ktorý nám čapuje pivo,“ dodal s úsmevom Martin Višňovský.

Chiki liki tu-a má za sebou vyše tisíc koncertov v pätnástich krajinách sveta. Tohtoročné turné má 21 zastávok, z toho dve sú u susedov v Brne a Prahe.

Vyvrcholenie turné bude presne 2. Mája keď naši hrajú o 12:15 s Dánskom a prehrajú 2:1 a my hráme o ôsmej v Senici.

Chiki liki tu-a o turné k novému albumu: Ako by sme predávali hrnce

Kapela neplánuje krst albumu iba raz. 7. Marca ho prvýkrát krstili v Bratislave no krstiť budú samozrejme v Prešove, v Košiciach a v „strede sveta“ vo Vrbovom. „Braňo Jobus je ten šťastlivec, ktorému sa podarilo krstiť nám všetky cédečká,“ doddávajú chalani s tým, že sa na párty vo Vrbovom veľmi tešia zo špecifických dôvodov.

Nový album sa volá Slzy tvý mámy, šedivý a spol. Nájdete na ňom dvanásť skladieb a niektoré z nich sa dočkali svojej premiéry už dávnejšie (Ci jeho, 2007). Skladby Letáky, Prezident a Milenka kapela prezentovala aj s klipom.

Ľudia javia väčší záujem o niečo, k čomu je urobený aj vizuál a nie len nejaká fotka.

Zaujímavosťou albumu je fakt, že kapela si ho urobila kompletne sama. „Všetko bolo v našej réžii. Celý album bol kompletne vyrobený skupinou a nie zásah inej osoby alebo vydavateľstva.“ Na to ako album uspeje odpovedať presne nevedia. „Hráme len to čo vieme, viac nevymyslíš. Ešte nevieme ako to zoberú tí noví pacienti,“ vraví Martin Višňovský. Jeho kolega Ľubo Petruška už v úvode koncertu vyhlásil, že sa cítia akoby predávali ľuďom hrnce: „Hráš ľuďom niečo, čo nepoznajú, takže si to môžu len vypočuť, no nevedia na to reagovať. Dnes sa už nevidí to, že ideš na koncert a ani nevieš, na čo ideš.

Nová doska vychádza po neuveriteľných desiatich rokoch, počas ktorých samozrejme kapela nespala ale jednoducho „nebol čas“ keďže vždy niekde hrali alebo pracovali na rôznych projektoch. „Bola to dlhšia pauza na naše pomery. Je to historicky úspech, že za 5 mesiacov sme odohrali iba tri koncerty.
Chiki liki tu-a o turné k novému albumu: Ako by sme predávali hrnce

Okrúhly dvadsiaty rok pôsobenia kapely bude pochopiteľne nabitý. „Je ešte len marec a už teraz sme v háji,“ vraví Martin a dodáva, že už teraz vedia čo budú robiť každý jeden deň v roku. Prešovské trio bude mať už tradične leto nabité koncertmi a na jeseň chystajú vytiahnuť veľa vecí z archívov a oprášiť staré projekty ako napríklad legendárny Festival zlej hudby!

Pre viac informácii o kapele a jej plánoch sledujte www.chikiliki.sk alebo ich Facebook (https://www.facebook.com/chikilikitua). Koncertné turné k novému albumu má na pláne ešte tieto zastávky:

19.03. Prešov, SK - PKO
20.03. Žilina, SK - Mestské divadlo - Štúdio
21.03. Vrbové, SK - Kinosála
10.04. Prievidza, SK - Element
11.04. Brezno, SK - Bombura
14.04. Praha, CZ - Lucerna music bar
15.04. Bratislava, SK - Randal
16.04. Banská Bystrica, SK - Klub 77
17.04. Ružomberok, SK - Čajovňa Relax
18.04. Hruštín, SK - Dom kultúry
24.04. Kremnica, SK - Akropola
25.04. Košice, SK - Collosseum
30.04. Levice, SK - Reviczky Klub
02.05. Senica - Kunov, SK - Dom kultúry
22.05. Handlová, SK - Sound City Pub

NEPREHLIADNITE: Portál AhojTrnava.sk hľadá spolupracovníkov na dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu, ale najmä pre obchodné zastupovanie. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo v obchodnom zastupovaní portálu AhojTrnava.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu AHOJTRNAVA.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli AhojTrnava.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na: 0903 671 087

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť