str09272023

Aktualizovanéned, 27 aug 2023 9pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Šport Futbal Trnava sa so starým rokom rozlúčila pri futbale

Trnava sa so starým rokom rozlúčila pri futbale

TRNAVA 6. januára 2015 - Koniec minulého roka sa v trnavskej futbalovej sfére niesol v znamení dvoch podujatí. Prvým z nich bol Pohár primátora mesta Trnava a druhým sa stala autogramiáda dvoch futbalistov Spartaku, Rusova a Vlaska. Trnava mala teda aj napriek pretrvávajúcej zimnej prestávke ligy a sviatočnému obdobiu fanúšikom športu čo ponúknuť. Poďme si obe udalosti trochu priblížiť.

Najstarší halový turnaj na Slovensku

Pohár primátora mesta Trnava sa organizuje už dlhých 25 rokov, čo ho činí najstarším halovým turnajom na Slovensku. Udalosti sa pravidelne zúčastňujú tímy domácej Trnavy, Nitry a Uherského Hradišťa, a skladajú sa iba z hráčov nad 40 rokov. Z výhry turnaja organizovaného pondelok 29. decembra sa tentokrát mohli tešiť moravskí futbalisti.

Trnava sa so starým rokom rozlúčila pri futbale

Ako šéf trnavského kolektívu Vladimír Ekhardt poznamenal, tím sa spočiatku skladal z futbalistov majstrovskej éry a neskôr sa do neho pridávali aj čerstvý vyslúženci. Teraz sa na súpiske súčasnej generácie nachádzajú mená ako Černý, Haša, Ekhardt, Gašparík, Čmilanský, Ovad, Ujlaky, Novák, Filip či Bališ.

Zatiaľ čo výhru pohára si odniesli spomínaní hostia z Moravy, druhú priečku si so ziskom troch bodov (o bod menej ako víťaz) vybojovala domáca Trnava. So skromným jedným bodom na konte skončila na poslednom treťom miesta Nitra. Trnava brala druhé miesto športovo a hráči sa jednohlasne zhodil na tom, že dôležitejšia ako samotné umiestnenie je organizácia tohto turnaja, kde sa môžu bývalí ligoví futbalisti pravidelne stretávať.

Spartak rozdával fanúšikom podpisy

Futbalový klub Spartak Trnava sa na sklonku roka rozhodol odvďačiť svojim fanúšikom formou autogramiády. Futbalisti Dobrivoj Rusov a Ján Vlasko boli v pondelok popoludní k dispozícii na pôde oficiálneho klubového fanshopu po dobu jednej hodiny. Príležitosť prišlo využiť zhruba 50 priaznivcov.

Hráči boli nadšení záujmom zo strany verejnosti (či už o podpis alebo spoločnú fotografiu) najmä keď sviatky patria väčšinou rodine. Podobne ako fanúšikovia, aj futbalisti trávia sviatočné obdobie okrem futbalu domácim leňošením a pozeraním vianočných rozprávok. Vlasko si navyše zimnú prestávku spríjemní aj krátkym pobytom v piešťanských kúpeľoch.

Trnava sa so starým rokom rozlúčila pri futbale
Januárové obdobie sa okrem iného spája s jarným prestupovým oknom. O Vlaska vyjadrili záujem viaceré zahraničné kluby, a preto by sa mohlo stať, že hráč na jar už v Trnave nenastúpi, ale niekde inde. Na druhej strane, Rusov zatiaľ neeviduje konkrétne ponuky a naplno sústredí svoje myšlienky na hru v Spartaku. Pred začiatkom jarnej prípravy hráč spolu s rodinou ešte stihne krátku dovolenku v Tatrách.

Vyhliadky na jarnú časť sezóny

Spartak Trnava sa po konci jesennej časti sezóny nachádza presne v strede tabuľky na šiestom mieste so ziskom 28 bodov. Lepším tímami ako Trnava sú v súčasnosti iba Bratislava, Myjava, Senica, Trenčín a Žilina. S oddýchnutými hráčmi a prípadne i novou posilou má Trnava ešte stále šancu otočiť výsledky superligy. Po obnovení ligy bude možné vývoj situácie sledovať aj na tejto stránke.
Foto: TASR

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť