str09272023

Aktualizovanéned, 27 aug 2023 9pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Šport Ostatné športy Trnava zažije galavečer boxu

Trnava zažije galavečer boxu

Už o necelý týždeň sa v Mestskej športovej hale uskutoční skutočná lahôdka pre všetkých milovníkov boxu na Slovensku.

trnava zazije galavecer boxu 20141027 1572697103

V piatok 31. októbra sa v Trnave predstaví najúspešnejší slovenský boxer Tomi “Kid“ Kovács, aby obhájil titul európskeho šampióna WBO v poloťažkej váhe. Jeho protivníkom bude starý známy Hamza Wandera z Ugandy. Pôjde totižto o odvetu zápasu, ktorý sa konal 25. februára 2011 v Nitre. Obaja súperi si vtedy nič nedarovali, a preto sa trnavské publikum určite teší, čo títo borci predvedú tentoraz.

Spomínaný prvý duel bol veľmi vyrovnaný a pre oboch maximálne fyzicky vyčerpávajúci. Tomi Kid v ňom nakoniec zvíťazil na body, aj napriek tomu, že ho súper v 12. kole poslal vôbec po prvýkrát v profesionálnej kariére k zemi. Táto skutočnosť vyvolala medzi laikmi polemiku o konečnom víťazovi. Odborníci sa však zhodli na tom, že titul bol umiestnený do správnych rúk.

Na slovenskom boxerovi bude ležať ťarcha obhajoby a potvrdenia titulu. Samotný zápas bude vyvrcholením večera, ktorý bude obsahovať celkovo 13 meraní síl v amatérskom boxe. V nich sa predstavia boxery z celého Slovenska. Medzi nimi napríklad bratia Tomi a David Zoldovci z Lučenca, Viliam Tanko z KO BOX Club Galanta, Erik Tlkanec z Bratislavskej boxerne, Michal Zatorský z Box club stavbár Nitra, Mário Zábojník z Boxing club Dubnica, či Michal Šurin z klubu Box sport Žilina.

Lístky na voľné sedenie sú v predaji v sieti Ticketportal za 10€. Takisto si môžete objednať sedenie pri jednom z VIP stolov za celkovú sumu 500€.

Veríme, že všetci priaznivci boxu si prídu na svoje a trnavské publikum vytvorí pre Tomiho Kida domáce prostredie pri ceste za obhajobou titulu. 

Zdroj: Jakub Važan

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť