str09272023

Aktualizovanéned, 27 aug 2023 9pm

 • Vytvoriť účet
  *
  *
  *
  *
  *
  *

  Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.

AhojTrnava.sk

Back Úvod Šport Ostatné športy FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC na SLOVAKIA RINGu 2015 vo fotografiách

FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC na SLOVAKIA RINGu 2015 vo fotografiách

ORECHOVÁ POTôŇ 23. júna 2015 - Počas víkendu 20.-21. júna 2015 sa na okruhu SLOVAKIA RINGu v Orechovej Potôni konali už po štvrtýkrát FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov (WTCC) aj za historicky prvej účasti slovenského jazdca Maťa Homolu, ktorý sa predstavil v priamom súboji so Sébastienom Loebom!

FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC na SLOVAKIA RINGu 2015 vo fotografiách

Okrem svetových mien ako Sébastien Loeb či Yvan Muller, mohli diváci vidieť na SLOVAKIA RINGu aj spomínaného Maťa Homolu vo WTCC a sesterskom ETCC. Zároveň sa tu predviedla aj slovenská okruhová špička v národných okruhových majstrovstvách (MSR PAO a FIA CEZ), pričom nechýbal ani náš doteraz najúspešnejší pretekár Štefan Rosina.

Už v prvom tréningu v rámci ETCC zajazdil Maťo Homola najrýchlejší čas, takže sa na nedeľné preteky bolo na čo tešiť.

Na samotných pretekoch Maťo Homola na Chevrolete pri svojej premiére vo WTCC nemal šťastie, keď pokazil oba štarty. V prvej jazde skončil na 13. mieste a v druhej mu zhasol motor a z posledného miesta bolo v cieli konečné 15. miesto.


Portál AHOJTRNAVA.sk hľadá spolupracovníkov!

Portál AhojTrnava.sk hľadá spolupracovníkov pre obchodné zastupovanie, dopisovanie, realizáciu fotoreportáží a videoreportáží, redaktorskú prácu. Príp. ak sa venujete, alebo poznáte niekoho, kto sa venuje, alebo by sa chcel realizovať napr. v tvorbe zaujímavých videí, video relácii, fotoreportáží, dopisovaní alebo v obchodnom zastupovaní portálu  AhojTrnava.sk, ozvite sa.

Tel.: 0903 671 087

e-mailTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.


Staňte sa spolutvorcom portálu AHOJTRNAVA.sk!

Ak je vo Vašom okolí niečo, na čo by ste chceli upozorniť, stalo sa niečo vo Vašom okolí, posielajte nám tipy, fotografie, videá, informácie, radi ich budeme na portáli AhojTrnava.sk uverejňovať. Posielajte na e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., alebo telefonicky na: 0903 671 087


FIA Majstrovstvá sveta cestovných automobilov WTCC na SLOVAKIA RINGu 2015 vo fotografiách

Preteky prestížneho svetového šampionátu cestovných vozidiel FIA WTCC na SLOVAKIA RINGU ovládla značka Citroën. Ich modely C-Elyseé jednoznačne dominovali obom jazdám na 11 kôl.

V prvých pretekoch vyhral štvornásobný majster sveta Yvan Muller (FRA) pred úradujúcim šampiónom a lídrom priebežného poradia José Maríom Lópezom (ARG). Tretie miesto bral Sébastien Loeb (FRA), ktorý však predviedol v druhých pretekoch parádny štart z 8. miesta a už po prvej zákrute bol druhý. V priamom súboji potom zdolal Gabriele Tarquiniho (ITA) na Honde a v každom kole unikal svojim súperom. V cieli bol prvý pred Lópezom a Mullerom. Náš 5922 metrov dlhý okruh zrejme legendárnemu majstrovi sveta v rely vyhovuje: po triumfe v kvalifikačných pretekoch FIA GT Series tu vlani vyhral aj preteky WTCC a tento rok pridal ďalšie víťazstvo.

Prinášame fotoreportáž z FIA WTCC na okruhu SLOVAKIA RING zo dní 20. a 21. júna 2015 tu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.853103204737742.1073742040.386048504776550&type=3&__mref=message_bubble

POZRITE SI AJ:
- https://www.ahojtrnava.sk/spravy/aviza-a-pozvanky/2787-majstrovstva-sveta-na-slovakia-ringu-uz-tento-vikend
- Viac info o podujatí: https://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/fia-wtcc-majstrovstva-sveta-cestovnych-automobilov-1/
- https://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/sebastien-loeb-opaet-dobyl-slovakia-ring/
zdroj: www.ahojtrnava.sk, ww.slovakiaring.sk, fotografie: Martin Cintula - Creative Photography

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť